PROTOKÓŁ JURY XXIII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej” Miejski Dom Kultury w Myszkowie 5,6,11 listopada 2018

JURY FESTIWALU W SKŁADZIE:

  1. KAROLINA JĘDRAK – INSTRUKTOR DS WOKALNO – MUZYCZNYCH w REGIONALNYM OŚRODKU KULTURY W CZĘSTOCHOWIE,
  1. KAMIL GACIEK – WOKALISTA, MUZYK, WSPÓŁPRACUJE Z FILHARMONIĄ ŚLĄSKĄ,
  1. TOMASZ WÓJCIK – MUZYK, PEDAGOG, ABSOLWENT AKADEMII MUZYCZNEJ W KATOWICACH,

po wysłuchaniu uczestników zgłoszonych do przesłuchań, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wykonawczych i wiekowych:

1. W KATEGORII SOLISTÓW 10 – 12 LAT:

I MIEJSCE: KACPER PRZYBYLSKI – Szkoła Podstawowa Nr48 w Częstochowie

I MIEJSCE: AMELIA CIERPIAŁ – Szkoła Podstawowa Nr31 w Częstochowie

II MIEJSCE: MARCELINA CABAN – Szkoła Podstawowa w Nieradzie

II MIEJSCE: WIKTORIA SIUDYKA – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr7 w Dąbrowie Górniczej

III MIEJSCE: ALICJA SZYMAŃSKA – Klub „Bakcyl” Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” w Sosnowcu

III MIEJSCE: JULIA JOŃCZYK – Klub „Bakcyl” Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” w Sosnowcu

WYRÓŻNIENIE: JULIA TKACZ – Szkoła Podstawowa Nr2 im. Jana Pawła II w Myszkowie

WYRÓŻNIENIE: OLIWIA BĘDKOWSKA – Szkoła Podstawowa Nr1 im.Adama Mickiewicza w Myszkowie

WYRÓŻNIENIE: JAGODA BIAŁA- Szkoła Podstawowa we Włodowicach

2. W KATEGORII SOLISTÓW 13 – 15 LAT:

I MIEJSCE: JULIA SOBONIAK – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubojnie

I MIEJSCE: JULIA MASZCZYK z Poraja

II MIEJSCE: KLAUDIA UJMA – Szkoła Podstawowa we Wrzosowej

II MIEJSCE: BARBARA URBAŃCZYK – Zespół Taneczno-Wokalny „KONTRA”

II MIEJSCE: JULIA KOZIK – Szkoła Podstawowa im.Henryka Sienkiewicza w Konopiskach

III MIEJSCE: MARLENA MAJOR – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach

WYRÓŻNIENIE: BARBARA MOROŃ – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pławnie

WYRÓŻNIENIE: MARIA ŻARSKASzkoła Podstawowa w Żarkach

3. W KATEGORII SOLISTÓW 16 – 25 LAT:

I MIEJSCE: DARIA PORĘBSKA – Zespół Szkół i Placówek Nr2, Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach

II MIEJSCE: PIOTR WOLDAN – VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie

II MIEJSCE: BERNARD STAWARZ z Zawiercia

III MIEJSCE: MARTA SZCZEPANEK – Zespół Szkół i Placówek Nr2, Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach

WYRÓŻNIENIE: NATALIA SIEKIERKA – Zespół Szkół i Placówek Nr2, Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach

4. W KATEGORII SOLISTÓW 26 + (DOROSŁYCH):

I MIEJSCE: BOGUMIŁA TWARDOWSKA – Miejski Dom Kultury w Myszkowie

5. W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNYCH 10 –12 LAT:

I MIEJSCE: ZESPÓŁ WOKALNY „NIEZAPOMINAJKI” – Szkoła Podstawowa w Nieradzie

WYRÓŻNIENIE: ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY „JURAJSKIE IGRASZKI” – Miejski Dom Kultury w Myszkowie

WYRÓŻNIENIE: ZESPÓŁ WOKALNY – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ciągowicach

6. W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNYCH 13 – 15 LAT:

I MIEJSCE: ZESPÓŁ WOKALNY „LA MUSICA MIA” – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lubojnie

II MIEJSCE: ZESPÓŁ WOKALNY ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Myszkowie

WYRÓŻNIENIE: GRUPA WOKALNA Ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach (Za utwór „Rota”)

7. W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNYCH 16 – 25 LAT:

I MIEJSCE: ZESPÓŁ WOKALNY „THE TONACJA” – Zespół Szkół i Placówek Nr2, Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach

WYRÓŻNIENIE: ZESPÓŁ WOKALNY „INTONO” – Miejski Ośrodek Kultury w Łazach

8. W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNYCH 26 + (DOROSŁYCH):

I MIEJSCE: ZESPÓŁ WOKALNY „STUDIO ART” – Stowarzyszenie Studio Art w Porębie

9. W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNO – INSTRUMENTALNYCH 10-12 LAT:

I MIEJSCE: ZOFIA BOCHEŃSKA I MICHAŁ DE LORM – Szkoła Podstawowa w Chruszczobrodzie

II MIEJSCE: ZESPÓŁ WOKALNO-INSTRUMENTALNY „DECYMA” – Szkoła Podstawowa w Niegowonicach

Jury również zwróciło uwagę na wysoki poziom akompaniatora MICHAŁA DE LORM

10. W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNO -INSTRUMENTALNYCH 13 – 15 LAT:

I MIEJSCE: DUET MAJKA I JULKA – Miejski Dom Kultury w Myszkowie

II MIEJSCE: – OLGA MAKÓWKA – Szkoła Podstawowa Nr31 w Częstochowie

11. W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNO – INSTRUMENTALNYCH 16 – 25 LAT:

I MIEJSCE: ANNA DRYNDA I KLAUDIUSZ MĘKARSKI – IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Częstochowie

12. W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNO – INSTRUMENTALNYCH DOROSŁYCH:

Brak wykonawców

13.W KATEGORII CHÓRÓW DZIECIĘCYCH:

I MIEJSCE: CHÓR DZIECIĘCY „G1 FORTE” – Szkoła Podstawowa Nr1 w Zawierciu

14. W KATEGORII CHÓRÓW MŁODZIEŻOWYCH:

I MIEJSCE: CHÓR ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Myszkowie

15. W KATEGORII CHÓRÓW DOROSŁYCH:

I MIEJSCE: CHÓR z Gminnego Ośrodka Kultury w Kroczycach

II MIEJSCE: CHÓR KLASYCZNY – Miejski Dom Kultury w Myszkowie

II MIEJSCE: CHÓR MĘSKI – Żelisławice

16. W KATEGORII ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH:

I MIEJSCE: ZESPÓŁ ŚPIEWACZY „OD DO” z Preczowa

II MIEJSCE: ZESPÓŁ ŚPIEWACZY KGW LEŚNIAKI

III MIEJSCE: ZESPÓŁ ESTRADOWY „ESKADRA” – Miejski Dom Kultury w Myszkowie

Jury Festiwalu składa serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom „XXIII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej – Myszków 2018” – życzy dalszych sukcesów na niwie organizacyjnej i prosi o kontynuowanie działalności w tym zakresie.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH LAUREATÓW PO ODBIÓR DYPLOMÓW I NAGRÓD 11 LISTOPADA 2018, GODZ. 18.00.

UKŁAD KONCERTU GALOWEGO BĘDZIE ZAMIESZCZONY W NAJBLIŻSZYM CZASIE.