Street Dance

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i są prowadzone przez instruktora – dyplomowanego choreografa. Podczas zajęć dzieci i młodzież uczą się różnych rodajów tańca, m.in.: break – dance, locking, popping. To style bardzo popularne wśród młodych ludzi, wymagające dużego wysiłku fizycznego, poczucia rytmu, ale dające mnóstwo energii i, co ważne, można je tańczyć wszędzie, zarówno w sali tanecznej jak i na ulicy. W tym drugim miejscu uczestnicy mają szansę się pokazać podczas organizowanego przez MDK Festiwalu Sztuki Ulicy, który w dużej części poświęcony jest kulturze hip-hop i wartościom o których ona opowiada,a także podczas pokazów ulicznych w różnych miejscach miasta.

W ramach zajęć powstała Grupa “Breakin’ Nation”, która składaja się z 8 utalentowanych tancerzy, którzy swoja przygodę z breakingiem zaczęli 3 lata temu. Z roku na rok ich poziom wzrasta, czego dowodem są ich dotychczasowe osiągnięcia:

5 miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca “Riviera Cup Łódź 2014”

3 miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca break dance i street dance

2 miejce – Trendy Dance Cup Dąbrowa Zielona

1 miejsce Dance Cup 2015

Grupa bierze udział w różnych pokazach i eventach tanecznych organizowanych przez miasto Myszków, tancerze również współpracują ze Studiem Tańca HIT THE FLOOR z Częstochowy, biorąc udział w różnego rodzaju “walkach tanecznych”, dzięki którym również poszerzają swoje umiejętności .