Welcome to Miejski Dom Kultury w Myszkowie   Click to listen highlighted text! Welcome to Miejski Dom Kultury w Myszkowie

Klub Literacki „Dziesiątka”

12 wrz 2011

Klub działa od 28 września 2007 roku. Działalność klubu zainaugurował wieczór poetycko – muzyczny „Wiersze tańczą jesienią” z udziałem grupy „Małe Kino” z Żywca Zrzesza on literatów i twórców z Myszkowa i okolic. Prezesem honorowym klubu jest poeta Marek Monikowski – członek Związku Literatów Polskich. W klubie spotkać można osoby młode i początkujące, które nie mają na swoim koncie żadnej książki, jak i poetów i pisarzy z pewnym mniejszym bądź większym dorobkiem.

Do Klubu należą (po kliknięciu na nazwisko, wyświetlą się wybrane utwory i biografia):

W ramach działalności Klubu poza spotkaniami programowymi odbywały się „ autorskie czwartki literackie” podczas ,których spotkaliśmy się już z:
Robertem Marcinkowskim z Krakowa „Poważnie i nie tylko”, Markiem Monikowskim „Parę słów”, Marią Wosik, Bogdanem Dworakiem (pisarzem ,poeta, felietonista i eseistą z Zawiercia – promocja tomiku poezji „Liryczne Duperelki”), Krystyną Masłoń „Fantazje z natury”, Januszem Ochockim oraz Marcinem Pilisem (promocja książki„Powieść nawiasowa”),Barbarą Pawlak „W rozmodleniu trwam”.
Kolejny sezon literacki rozpoczął się koncertem w wykonaniu zespołu „Ostatnie takie trio” w składzie Ula Ostrowska, Jędrek Kuśnierczyk, Kazik Leszczyński oraz spektaklem poetyckim „25 godzina” w wykonaniu autora tekstów Marka Monikowskiego oraz Doktor Danuty Kuczyńskiej – Pytel z Częstochowy.

English EN Polski PL Українська UK
Skip to content Click to listen highlighted text!