BURMISTRZ MIASTA MYSZKOWA ZAPRASZA!!!
Świętujcie z nami dni naszego miasta :)
W programie wiele atrakcji, muzyka dla każdego, gastronomia i wesołe miasteczko.
4 lipca sobota
16:30 Tradycyjnie Burmistrz Miasta Myszkowa przekazuje młodzieży symboliczne klucze do miasta. Przekazanie kluczy opatrzone będzie widowiskiem muzyczno-teatralnym „Królestwo radości” w wykonaniu Stowarzyszenia Moc Pokoleń oraz Formacji Tańca Estradowego Pokusa.
17:30 CAMASUTRA. Zespół CamaSutra powstał w listopadzie 2013 roku z inicjatywy Małgorzaty Główki, uczestniczki wielu formatów telewizyjnych takich jak m.in.: „Szopka noworoczna 2010”, „Śpiewaj i walcz” czy „Jaka to melodia?”. Formacja wykonuje muzykę z gatunku disco polo dance. W grudniu 2013 roku do sieci trafił pierwszy teledysk grupy zatytułowany „Jesteś ideałem”. Utwór szybko zyskał uznanie wśród publiczności, która oceniła go bardzo wysoko. Sukces debiutanckiego singla sprawił, że zaledwie dwa miesiące później, w lutym 2014 roku, na kanale zespołu w serwisie YouTube pojawił się drugi singiel pt. „Smakuj moje ciało”, który – podobnie jak „Jesteś ideałem” – szybko zyskał sympatię słuchaczy. Z biegiem miesięcy zespół poszerzał swoje portfolio. Największym przełomem w historii zespołu jest publikacja utworów „Kasa extraklasa” oraz „Grzeszne myśli”, ponieważ single te pokryły się statusem złotej płyty.
W roku 2017 pojawił się singiel pt. „Tego chcesz”, który nie tylko pokrył się 4-krotnym statusem platynowej płyty, ale również odnotował ogromną liczbę wyświetleń w serwisie YouTube. W piątą rocznicę istnienia zespołu, w roku 2018, w sprzedaży pojawił się pierwszy (i póki co jedyny) krążek zespołu pt. „Tego chcesz”. Płyta liczy 16 utworów, w tym dwa remiksy i wersje instrumentalne do karaoke.
W 2016 roku Gosia Główka, pojawiła się w czwartym odcinku drugiego sezonu serialu paradokumentalnego „Miłość w rytmie disco” jako wokalistka zespołu CamaSutra, której gardło odmówiło posłuszeństwa.
Obecnie zespół wciąż pracuje nad nowym materiałem. Ostatni utwór od zespołu CamaSutra miał swoją premierę 8 marca 2024r.
18:30 THE GAR. Zespół powstał w 2015 roku pod nazwą MGMT. Obecna nazwa– ,,THE GAR” nawiązuje do prażonek, tradycji miasta Poręba, w którym powstała kapela. Obecny skład zespołu to grupa przyjaciół, których połączyła muzyka, wspólna pasja i przygoda. Zespół gra utwory własne i covery głównie w klimatach rock i heavy metal.
Obecny skład „THE GAR” to : Izabela Grzyb – Vocal, Tomasz Pałucha – PerkusjA, Grzegorz Gąska – Gitara Basowa, Łukasz Moś – Gitara, Marcin Kucia – Gitara.
19:30 JULKA I SPÓŁKA. Nasz rodzimy zespół :)
20:30 TERESA WERNER. Zadebiutowała w wieku 16 lat w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, w którym występowała 32 lata i 8 miesięcy, będąc najdłużej występującą artystką. Jako solistka zespołu występowała m.in. w Stanach Zjednoczonych (w nowojorskich Carnegie Hall i na Broadwayu), Japonii i Chinach. W 1991 reprezentowała „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, na którym zajęła pierwsze miejsce. Karierę solową rozpoczęła w 2011 wydaniem singla „Miłość jest piękna” w Wydawnictwie Muzycznym Eska. Wkrótce wydała album pt. Spełnić marzenia, który uzyskał status platynowej płyty.
W 2013 była gościem Międzynarodowego Festiwalu „Večeri dalmatinske šansone” w Szybeniku, a za swój występ uzyskała pozytywne reakcje wśród chorwackich recenzentów. W 2018 została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Od października 2020 w Polo TV prowadzi program Koncert życzeń z Teresą Werner.
21:45 Zabawa pod gwiazdami z Dj DEFBEATS.
5 lipca niedziela
16:00 Centrum Uśmiechu. Program dla dzieci. Nie tak dawno temu, bo w 2002 roku, nie za górami, ani lasami lecz tu, w Polsce powstał Zespół, którego hity takie jak Olimpiada w Jarzynowie, Światła drogowe czy Gruszka śpiewają dzieci w całym kraju. Grupa przyjaciół, których największą pasją jest muzyka. Będąc aktywnymi muzykami zauważyli, że dzieci nie śpiewają piosenek dla dzieci. Długo zastanawiali się co jest tego przyczyną. Aż pewnego dnia zrozumieli, że dzieci chcą być traktowane „na serio”. Chcą słuchać dobrej i ciekawej muzyki z tekstem adekwatnym do ich wieku. Dlatego ich pierwsze utwory powstały do słów wierszy „gigantów pióra” – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Chcąc poważnie potraktować przyszłych odbiorców, posłuchali co mają do powiedzenia – w ten sposób powstała muzyka o bogatym brzmieniu, gdzie usłyszeć można elementy folku, popu, rocka czy muzyki klasycznej. Ośmieleni sukcesem jakim okazały się płyty, postanowili sami wcielić się w rolę autorów tekstów. W ten sposób powstały kolejne płyty, na których pojawiły się niekwestionowane hity takie jak Olimpiada w Jarzynowie, Światła drogowe, Gruszka czy Jarzynowa gimnastyka.
17:10 FILIP ROBAK BAND. Filip Robak, artysta młodego pokolenia, wokalista, muzyk, aktor musicalowy. Finalista „Szansy na Sukces 2023 JESC” oraz uczestnik „The Voice Kids 6”. Ma swoim koncie wiele występów i koncertów na dużych scenach. Na co dzień koncertuje ze swoim zespołem Filip Robak Band. W 2024 roku zadebiutował jako aktor musicalowy w „School of Rock” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, a w październiku 2024 zagrał główną rolę w światowej premierze broadwayowskiego musicalu „Pilot i Mały Książę” w Katowicach. Filip pisze teksty i tworzy własną muzykę, wyrażając w ten sposób siebie i swoje emocje. W tym roku szykuje kolejne nowości. W wolnym czasie czyta książki i sam próbuje je pisać. W bandzie gitarzystą jest myszkowianin Julek Ruciński.
17:50 MÓWMENT. Panowie z Myszkowa tworzący własny projekt :)
18:20 SKLEJ MI ŻÓŁWIA.
19:30 FLUID. Utworzony przez przyjaciół, z których niektórzy mają za sobą doświadczenia sceniczne, takie jak koncert podczas Woodstocku, związany jest z wokalistką Wanesą Adamską od 2021 roku, debiutując na Chojeńskim Lecie Kulturalnym w tym samym roku, natomiast prawdziwą popularność zyskali w styczniu bieżącego roku, kiedy cover Pezeta „Dom nad Wodą” opublikowany przez Wanesę na TikToku stał się viralem, osiągając ponad 8 milionów odsłon i torując drogę do spełnienia jej marzenia o duecie z Igorem Herbutem(LemON), który zaowocował utworem „Było Miło”, mającym swoją premierę radiową na antenie RMF FM oraz w formie live session na YouTube 14 lutego 2025 roku, a na platformach streamingowych 18 lutego, co pozwoliło grupie występować na dużych wydarzeniach, takich jak ING Silesia Beats, Żagle 2025, Kongres Kanału Zero, Dzień Dobry TVN i w Mayovce.
21:00 FEEL. Katowicki kwartet FEEL powstał w roku 2005, założony przez wokalistę, kompozytora, autora tekstów i gitarzystę Piotra Kupichę. Oprócz niego zespół tworzą: Michał Nowak (basista), Łukasz Kożuch (instrumenty klawiszowe) oraz Michał Opaliński (perkusista) i w takim niezmiennym składzie komponują razem do dnia dzisiejszego. Początkowo tworzyli pod szyldem Q2, następnie Q3, Q4, a nawet Kupicha Band. Ostatecznie zespół przyjął nazwę FEEL. Muzycznie oscylują pomiędzy rockiem a popem. Grupa zadebiutowała w roku 2007 singlem: A gdy jest już ciemno. Utwór został zauważony przez dziennikarzy muzycznych, dzięki czemu usłyszano ją m. in. w Radio Zet, RMF FM, Radio ESKA. Z tym utworem zaprezentowali się na 44. Międzynarodowym Festiwalu w Sopocie i wywalczyli Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publiczności. Pierwszy krążek zespołu zatytułowany po prostu Feel wydany został przez EMI MUSIC Poland w 2007 roku. Album sprzedał się w nakładzie ponad 300 000 tys. egzemplarzy i uzyskał status diamentowej płyty.
Feel 2 – drugi album zespołu wydano w 2009 roku. Już w pierwszym dniu swej premiery osiągnął status złotej płyty, a w kolejnych miesiącach od ukazania się w sprzedaży pokrył się platyną. Singlem promującym album został utwór Pokaż mi niebo. Do owego kawałka został nakręcony teledysk, w którym gościnnie wystąpił Andrzej Grabowski. Klip zrealizowano w katowickiej dzielnicy Nikszowiec.
Kolejny wideoklip powstał do piosenki No kochaj mnie, gdzie został nakręcony na planie polskiego serialu „Tancerze”. Na płycie znajduje się 12 kompozycji w tym utwór pt. Tylko powiedz czego chcesz, w którym gościnnie wystąpił Sebastian Riedel. W 2013 roku powstał utwór „Poczuj To”, który dotarł do czołowych miejsc list przebojów.
Zespół zdobył dużą ilość nagród i wyróżnień. Należy tutaj wymienić: statuetkę Złote Dzioby wręczoną przez Elżbietę Zapendowską w kategorii „ odkrycie roku”. Następnie Feel został nagrodzony Telekamerą w kategorii „muzyka”. Kolejno był Fryderyk, cztery Super Jedynki Krajowego festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Grupa jest również laureatem „Eska Music Awards -7 nagród w różnych kategoriach, „ Mikrofonów Popcornu 2008”, „ Viva Comet 2008”, „ MTV Europe Music Awards”. Formacja Piotra Kupichy to jedna z wiodących zespołów na polskim rynku muzycznym. Zespół ma na swoim koncie wiele tras koncertowych. 18 października 2011 do sklepów muzycznych trafił nowy krążek zespołu Feel. Wydawnictwo zatytułowane Feel 3 zawierało 10 nowych utworów w tym Weekend (utwór pojawił się w filmie Cezarego Pazury o tym samym tytule). Dodatkowo na płycie znalazły się też dwa utwory bonusowe – Więcej jeśli się da (piosenka z serialu Rodzinka.pl) oraz Zwycięstwa smak w wersji nagranej z gościnnym udziałem 16 członków zwycięskiej ekipy Piotra Kupichy z programu “Bitwa na głosy”. W 2014 roku na Festiwalu w Opolu zespół zdobył Super Jedynkę w kategorii Super Zespół. W 2016 roku zespół Feel obchodził 10-lecie istnienia na polskiej scenie muzycznej. Z tej okazji 25 listopada 2016 roku zespół wydał nową płytę zatytułowaną ‘Feel The Best”. Na płycie znajdziemy najpopularniejsze hity zespołu oraz kilka nowych utworów, w tym oczywiście singiel „Swoje szczęście znam”, za który zespół otrzymał w sierpniu Złotą Płytę. W 2017 roku zespół kontynuował obchody 10-lecia występując na imprezach telewizyjny i festiwalach. Zespół otrzymał dwie prestiżowe nagrody Serce Polsatu na Polsat Hit festiwal w Sopocie i super Jedynkę na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 2018 rok zaczął się wielkim sukcesem utworu Gotowi na Wszystko, który zespół Feel wykonuje wspólnie z Lanberry. Utwór jest najczęściej granym polskim numerem we wszystkich rozgłośniach radiowych w ciągu ostatnich 3 miesięcy.
W 2022 zespół FEEL wydał kolejną płytę pt. „FEEL 5” na której znajdziemy utwory z zaproszonymi gośćmi: Sebastian Riedel, Jerzy Styczyński, Anna Bratek, STORO oraz JAGODA, ADAM, PAWEŁ KUPICHA.
Nowy album „FEEL 5” promuje utwór pt. 7 stan , który opowiada o tym, że często nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co przyniesie nam świat. Każdy z nas, niezależnie od wieku powinien pielęgnować w sobie „7 stan” i nie powinien przejmować się sprawami, na które nie mamy wpływu.
Organizator zastrzega sobie możliwość dokonania zmian w programie.
ORGANIZATOR: Miejski Dom Kultury w Myszkowie.
PARTNERZY: Straż Miejska w Myszkowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie, Ochotnicze Straże Pożarne z Myszkowa.
SPONSOR STRATEGICZNY: Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie, Firma SOKPOL, Firma SAICA.
SPONSOR GŁÓWNY: Polskie Składy Budowlane MRÓWKA.
SPONSORZY: Kompleksowe Usługi Ogólnobudowlane Mariusz Mucha, U&R CALOR Sp. z o.o., Kawiarnia 3 Siostry, Biuro Podróży Denar Travel, Restauracja Koku Sushi, Restauracja Popolo.
