Welcome to Miejski Dom Kultury w Myszkowie   Click to listen highlighted text! Welcome to Miejski Dom Kultury w Myszkowie

ESKADRA

12 wrz 2011

ZESPÓŁ ESTRADOWY ESKADRA Zespół znany z występów artystycznych nie tylko w Myszkowie liczy aktualnie 18 osób.
Został założony w 2002 roku. Reprezentuje Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego. Działa i ma siedzibę w Miejskim Domu Kultury .

Zespół ma dużo osiągnięć w śpiewaniu piosenek patriotycznych, wojskowych, biesiadnych i kolęd.. Koncertuje w kościołach m.in. w Sanktuarium Leśniowskim. W ostatnim czasie zespól został wyróżniony medalem pamiątkowym i dyplomem przez Komendanta WKU w Częstochowie płk. K. Tarapacza. Gośćmi uroczystości byli : Szef Sztabu Wojewódzkiego w Katowicach płk.K.Radwan, Prezydent Częstochowy K. Matyjaszczyk oraz Starosta Powiatu Częstochowskiego A. Kwapisz. Eskadra jest laureatem I miejsca w kat. zespoły śpiewacze dorosłe podczas XIX Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Myszkowie. W 2015 roku zespół  Eskadra otrzymał wyróżnienie podczas X Jubileuszowej Gali rozdania statuetek  PROMOTOR MYSZKOWA 2015..

Skład Zespołu to:

Kierownik Artystyczny: mgr Henryk Gmiter

Akompaniament : Zbigniew Konieczniak , Henryk Gmiter

Koordynator: Paweł Sowa

Śpiew :

Baran Jolanta, Teresa Łobodzińska, Beata Łuczek, Aldona Mecik, Maria Mizgała, Anna Sitek, Zdzisława Stepień, Jadwiga Strzelecka, Andrzej Ociepka, Zbigniew Opiła, Władysław Pieczara, Kazimierz Piskulak, Leszek Słabosz, Paweł Sowa, Lucjan Starus, Kazimierz Wcisło.

 

eskadra

DSC_0067 DSC_0093 DSC_0099

IMG_0036

IMG_0027

IMG_0026

 

IMG_0013 IMG_0056 IMG_0050

English EN Polski PL Українська UK
Skip to content Click to listen highlighted text!