Welcome to Miejski Dom Kultury w Myszkowie   Click to listen highlighted text! Welcome to Miejski Dom Kultury w Myszkowie

Teatr FAJRANT

12 wrz 2011

Projekt teatralny adresowany przede wszystkim do młodzieży. Od września tego roku powstała również grupa dziecięca, od 7 lat. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu (dwa razy w tyg. – próby indywidualne oraz całego spektaklu, raz w tyg. – dzieci). Instruktorem prowadzącym jest absolwentka szkoły aktorskiej „Art play” w Katowicach. Grupa w ciągu jednego semestru przygotowuje spektakl, który w całości jest dziełem autorskim, czyli opiera się on na własnym scenariuszu. Po zakończeniu prac nad przedstawieniem odbywa się jego premiera na deskach MDK-u.

Grupa teatralna od 26.04.2011 do 04.05.2011 brała udział w projekcie polsko – niemieckim „WILDFREMD – zupełnie obcy, nieznany”. Owocem spotkania było nie tylko stworzenie krótkiego widowiska, ale również wymiana artystycznych doświadczeń. Pół roku przed spotkaniem Projekt FT (wcześniejsza nazwa teatru) pracował nad tragikomedią Tadeusza Różewicza z cyklu „Teatr niekonsekwencji” pt. „Stara Kobieta wysiaduje” oraz „Śmieszny staruszek”.

Głównym założeniem grupy teatralnej jest szlifowanie warsztatu aktorskiego poprzez ćwiczenia dykcyjne, emisję głosu oraz warsztaty aktorskie, odgrywanie etiud na zadany temat. Metody pracy teatralnej wywodzą się z repertuaru współczesnego, w którym pracuje się z ciałem (Grotowski, Lecoq, i inni) i ze zjawiska łączenia sztuk plastycznych z grą aktora (Kantor, Zadek, i inni).

English EN Polski PL Українська UK
Skip to content Click to listen highlighted text!