PROTOKÓŁ JURY

XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej”

Miejski Dom Kultury w Myszkowie

29, 30 października 2019

JURY FESTIWALU W SKŁADZIE:

  1. KAROLINA MRUGALSKA – INSTRUKTOR DS WOKALNO – MUZYCZNYCH w REGIONALNYM OŚRODKU KULTURY W CZĘSTOCHOWIE,
  1. WERONIKA SKALSKA – WOKALISTA, AUTORKA TEKSTÓW, MUZYK.
  1. TOMASZ WÓJCIK – MUZYK, PEDAGOG, ABSOLWENT AKADEMII MUZYCZNEJ

W KATOWICACH,

4. SEBASTIAN RUCIŃSKI – MUZYK, PEDAGOG, ABSOLWENT AKADEMII MUZYCZNEJ

W KATOWICACH,

po wysłuchaniu 120 uczestników zgłoszonych do przesłuchań, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wykonawczych i wiekowych:

GRAND PRIX – MŁODZIEŻOWY CHÓR TUTTI – MIEJSKI OŚRODEK KULTURY CENTRUM W ZAWIERCIU

1. W KATEGORII SOLISTÓW 10 – 12 LAT:

I MIEJSCE: ZOFIA BOCHEŃSKA – Szkoła Podstawowa w Chruszczobrodzie

II MIEJSCE: OLIWIA BĘDKOWSKA – Szkoła Podstawowa Nr1 im. Adama Mickiewicza w Myszkowie

III MIEJSCE: JULIA JOŃCZYK – Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu

WYRÓŻNIENIE: PATRYCJA SINICKA

WYRÓŻNIENIE: KARINA WŁOSEK – Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu

WYRÓŻNIENIE: NADIA GOŁDA – Szkoła Podstawowa w Starym Kocinie

WYRÓŻNIENIE: JAGODA BIAŁA – Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego we Włodowicach

WYRÓŻNIENIE: KAMIL SKRZYNIARZ – Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu

2. W KATEGORII SOLISTÓW 13 – 15 LAT:

I MIEJSCE: MARIA PIETRZAK – Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej

II MIEJSCE: JULIA TKACZ – Szkoła Podstawowa Nr2 im. Jana Pawła II w Myszkowie

II MIEJSCE: KACPER PRZYBYLSKI – Szkoła Podstawowa Nr48 im. Armii Krajowej w Częstochowie

III MIEJSCE: KLAUDIA UJMA: Miejski Dom Kultury w Częstochowie

WYRÓŻNIENIE: JULIA SOBONIAK – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lubojnie

WYRÓŻNIENIE: OSKAR KRAMARZYK – Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej

3. W KATEGORII SOLISTÓW 16 – 25 LAT:

I MIEJSCE: MARTYNA KUNDZICZ – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

II MIEJSCE: ANGELIKA KRAJEWSKA – Miejsko – Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach

III MIEJSCE: WIKTORIA KONIECZNIAK – Liceum Ogólnokształcące im. mjr. H. Sucharskiego w Myszkowie

WYRÓŻNIENIE: JULIA WALASZCZYK – IV Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Częstochowie

4. W KATEGORII SOLISTÓW 26 + (DOROSŁYCH):

Nie przyznano nagród

5. W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNYCH 10 –12 LAT:

I MIEJSCE: ZESPÓŁ WOKALNY „ŚPIEWONUTKI” – Miejski Ośrodek Kultury w Łazach

6. W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNYCH 13 – 15 LAT:

I MIEJSCE: DUET KACPER PRZYBYLSKI, ZUZANNA SMYKAL – Szkoła Podstawowa Nr48 im. Armii Krajowej w Częstochowie

II MIEJSCE: AMIGABI BAND – Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Pradłach

III MIEJSCE: DUET MARIA PIETRZAK, JAKUB WÓJCIK – Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej

7. W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNYCH 16 – 25 LAT:

I MIEJSCE: SWEET VOICES – Stowarzyszenie Studio Art w Porębie

II MIEJSCE: THE TONACJA – Młodzieżowy Dom Kultury w Zespole Szkół i Placówek Nr2 w Katowicach

III MIEJSCE: DUET MARTYNA MŁYNARCZYK, PIOTR GRYGIERCZYK – Młodzieżowy Dom Kultury w Zespole Szkół i Placówek Nr2 w Katowicach

8. W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNYCH 26 + (DOROSŁYCH):

I MIEJSCE: SZALONA PIĄTKA PLUS – Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju

9. W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNO – INSTRUMENTALNYCH 10-12 LAT:

Brak zgłoszeń

10. W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNO -INSTRUMENTALNYCH 13 – 15 LAT:

Brak zgłoszeń

11. W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNO – INSTRUMENTALNYCH 16 – 25 LAT:

I MIEJSCE: MAŁO POPULARNI – Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej

12. W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNO – INSTRUMENTALNYCH DOROSŁYCH:

Brak zgłoszeń

13.W KATEGORII CHÓRÓW DZIECIĘCYCH:

I MIEJSCE: LA MUSICA MIA – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lubojnie

14. W KATEGORII CHÓRÓW MŁODZIEŻOWYCH:

GRAND PRIX – MŁODZIEŻOWY CHÓR TUTTI – Miejski Ośrodek Kultury CENTRUM w Zawierciu

15. W KATEGORII CHÓRÓW DOROSŁYCH:

I MIEJSCE: CHÓR IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W ZŁOTYM POTOKU

II MIEJSCE: CHÓR KLASYCZNY – Miejski Dom Kultury w Myszkowie

III MIEJSCE: CHÓR CECYLIAŃSKI – Dom Kultury w Kroczychach

16. W KATEGORII ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH:

I MIEJSCE: ZESPÓŁ REGIONALNY ZŁOTY KŁOS ZE STAREJ HUTY

II MIEJSCE: ZESPÓŁ ŚPIEWACZY KŁOBUCZANIE – Miejski Ośrodek Kultury i. Wł. Sebyły w Kłobucku

III MIEJSCE: ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY WRZOSOWIANIE – Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej.

Jury Festiwalu składa serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom „XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej – Myszków 2019” – życzy dalszych sukcesów na niwie organizacyjnej i prosi o kontynuowanie działalności w tym zakresie.