Obiecaj mi (przegląd kina bałkańskiego)

16 paź 2011

16 paź 2011

„Obiecaj mi!” to pełna temperamentu, nieposkromionej bałkańskiej energii i absurdalnego humoru opowieść o poszukiwaniu prawdziwej miłości. Twórca takich filmów, jak „Underground”, „Czarny kot, biały kot” czy „Arizona Dream” przedstawia komedię o inicjacji, a także o zderzeniu tradycji z nowoczesnością. Dwukrotny zdobywca Złotej Palmy powraca na ekrany niezwykle życiową, pełną mocy i wyjątkowego humoru baśnią filmową. To opowieść o chłopaku ze wsi, Tsane, którego dziadek przed swoją śmiercią wysyła do miasta z misją – młodzieniec ma powrócić do domu z ikoną, podarunkiem i narzeczoną (!).”

reżyseria: Emir Kusturica
scenariusz: Emir Kusturica, Ranko Bozic